ALLMOGE, parti, 1800/1900-tal.

413520. ALLMOGE, parti, 1800/1900-tal.

Kopparkittel med lock, höjd 25 cm.
Koppargryta, höjd inklusive öron 19,5 , diameter 27 cm.
3 stycken krönta trämått, höjd 11, 13,5 och 19 cm.
Kaffekvarn, höjd ca 18 cm.
Stormlykta, höjd ca 38 cm.
Karamellburk, "Göta", höjd 25, diameter 22 cm.
Trälåda, "ren såpa", höjd 23.

Ålders - samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kaffekvarn, höjd ca 18 cm.
Stormlykta, höjd ca 38 cm.
Trälåda, "ren såpa", höjd 23.

Ålders - samt bruksslitage.

Antal besök: 759