PÄRLCOLLIER, grå Majoricapärlor, förgyllt silverlås.

4134444. PÄRLCOLLIER, grå Majoricapärlor, förgyllt silverlås.

Ca 40 cm. Säkerhetskedja.
Majoricapärlor är ett känt varumärke av pärlimitationer från Mallorca. De tillverkas av glas eller keramiska kulor som doppas i syntetiska lösningar där bland annat fiskfjäll ingår för att få fin lyster.

Mycket fint bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 40 cm. Säkerhetskedja.

Mycket fint bruksskick.

Antal besök: 368