Böcker av Claes Krantz. 3 volymer.

4133829. Böcker av Claes Krantz. 3 volymer.

- Skepp i Gattet / Claes Krantz, 1954

- I Krinolinens tidevarv / Claes Krantz, 1937

- Idyll och sensation i 1800-talets Göteborg / Claes Krantz, 1943. Halvfranskt band.
Bibliofilupplaga. N:r 82/100.

bruksspår. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bibliofilupplaga. N:r 82/100.

bruksspår. Åldersslitage.

Antal besök: 203