- Skepp i Gattet / Claes Krantz, 1954
- I Krinolinens tidevarv / Claes Krantz, 1937
- Idyll och sensation i 1800-talets Göteborg / Claes Krantz, 1943. Halvfranskt band.
Bibliofilupplaga. N:r 82/100.
bruksspår. Åldersslitage.
Bibliofilupplaga. N:r 82/100.
bruksspår. Åldersslitage.