4130518. SUFFOLK, MANUSKRIPT, CHARLES I DATERAD 1628.
Inventionen daterad 1628 och skriven till fakulteten i Freston Church i Suffolk för en plats av C? Corbett, och skrivet på latin, signerad C Corbett, 32cm x 22cm.
Allmänna märken och slitage som står i proportion till åldern, men i allmänhet i god ordning.