Olja på duk, 97 x 59 cm. Rammått 100 x 65 cm. Signerad L Cronqvist och daterad 60.
PROVENIENS
Inköpt av nuvarande ägare av Börje Lund, styrelseledamot Luleå konstförening.
UTSTÄLLNIGAR
Vandringsutställning med Konstfacks elever, Luleå.
Ytsmuts. Krackelyr. Något ospänd duk.