LENA CRONQVIST. Modellakt.

LENA CRONQVIST. Modellakt.
4125011. LENA CRONQVIST. Modellakt.

Olja på duk, 97 x 59 cm. Rammått 100 x 65 cm. Signerad L Cronqvist och daterad 60.

PROVENIENS
Inköpt av nuvarande ägare av Börje Lund, styrelseledamot Luleå konstförening.

UTSTÄLLNIGAR
Vandringsutställning med Konstfacks elever, Luleå.

Ytsmuts. Krackelyr. Något ospänd duk.

Lena Cronqvist (1938–2025)

Tema

Lilla Kvalitén

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS

UTSTÄLLNIGAR

Lena Cronqvist (1938–2025)

Tema

Lilla Kvalitén

Antal besök: 1 408