TAKARMATUR med ljuskrona, tvådelad, komplett, tidigt 1900-tal.

412201. TAKARMATUR med ljuskrona, tvådelad, komplett, tidigt 1900-tal.

Tvådelad:överdel takplafond med el och underdel utan el med åtta ljusarmar.
Höjd 87 cm.
Diameter 50 cm.
Medföljer stearinljus.

Förekomst defekter på prismorna.
Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 87 cm.
Diameter 50 cm.
Medföljer stearinljus.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 331