PER SÖDERMARK. Kvinnoporträtt. Olja på duk, signerad P. Södermark och daterad 1857.

4121929. PER SÖDERMARK. Kvinnoporträtt. Olja på duk, signerad P. Södermark och daterad 1857.

Dukmått ca.
Träram, ca. 157x130 cm.

Krackelyr, nötta kanter, mindre färgbortfall, slitage, retuscher, minder lagning.

Tema

Auctionet Special: Vårkvalitet

Gör en kostnadsfri värdering!

Dukmått ca.
Träram, ca. 157x130 cm.

Tema

Antal besök: 959