4121722. EN SVARTLACKERAD PAPPERSMACHE (PAPIER-MÂCHÉ) BRICKA.
Av skulpterad form med pärlemorinlägg och förgylld målad dekoration. 64 cm x 51,5 cm.
Allmänt ålders- och hanteringsrelaterat slitage, vissa synliga förluster (främst till ytterkanten), se bilder online.