MARI SIMMULSON. Skulptur, keramik, Deco Helsingborg, 1900-tal.

412165. MARI SIMMULSON. Skulptur, keramik, Deco Helsingborg, 1900-tal.

Monterad på sockel, delvis glaserad och handmålad. Etikettmärkt. Höjd ca 43 cm.

Smärre bruksslitage.

Mari Simmulson (1911–2000)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Mari Simmulson (1911–2000)

Antal besök: 1 757