SKÅL, porslin, snäcka, Vicke Lindstrand, Karlskrona Porslinsfabrik, 1900-talets mitt.

412152. SKÅL, porslin, snäcka, Vicke Lindstrand, Karlskrona Porslinsfabrik, 1900-talets mitt.

Mild, grön celadonglasyr, stämplad. Längd 31 cm, höjd 11 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Obetydligt bruksslitage.

Antal besök: 3 754