STOLAR, ett par, samt PELARBORD, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

41207. STOLAR, ett par, samt PELARBORD, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

Stolar i valnöt, stoppad sits med gult tyg, trissor.
Bord med rotfanerad oval skiva på svärtad fot. Längd 67, höjd 75 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 671