SALONGSBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.

41202. SALONGSBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.

Fanerat i valnöt med svärtade detaljer, närmast rektangulär skiva på kopplat underrede. Längd 101, bredd 60, höjd 75 cm.

Bruksslitage, skivan ställvis blekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 716