41188. PARTI GLAS, 14 delar, Karaff, bricka samt likörglas, 1900-tal.
Alla delar med slipad dekor av blommor.
Likörglasen med svart fot.
Karaff totalhöjd 32,5 cm.
Smärre slitage. Karaffens propp samt brickan med små nagg,
Brickan undersida med repor.