LJUSKRONA, barockstil, 1900-tal, höjd utan kedja 68 cm.

41163. LJUSKRONA, barockstil, 1900-tal, höjd utan kedja 68 cm.

Stomme av mässing behängd med lövformade prismor. Sex elektrifierade ljusarmar.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 660