SOCKERSKÅL samt GRÄDDKANNA, silver, importerat, vikt 370,20 gram.

411337. SOCKERSKÅL samt GRÄDDKANNA, silver, importerat, vikt 370,20 gram.

Gräddkanna höjd (inkl hänkel) 8,7 cm.
Sockerskål höjd (inkl lock) 9,5 cm.

Föremålen stämplade 830 med oval kattfot.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 737