FICKUR, spindelur, urtavla märkt Wallerius, 1700-talets andra hälft.

411044. FICKUR, spindelur, urtavla märkt Wallerius, 1700-talets andra hälft.

Urets diameter 6 cm.

Slitage och skador, saknar visare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urets diameter 6 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 752