ARMBAND samt BROSCH/HÄNGE, 18k guld med odlade pärlor, 1900-tal.
410541. ARMBAND samt BROSCH/HÄNGE, 18k guld med odlade pärlor, 1900-tal.
Armband, pärlor diameter ca 7 mm, lås 18k guld stämplad JKA, längd 21 cm.
Brosch/hänge med kompletterat lås, stämplad BEH, total höjd ca 5 cm. Vikt ca 4,0 gram.