SKRIVBORD samt FOTPALL, nyrokoko, sent 1800-tal.

410372. SKRIVBORD samt FOTPALL, nyrokoko, sent 1800-tal.

Skrivbord med skinnklädd skiva samt fanérad i olika träslag, längd 110, bredd 66,5, höjd 80 cm.
Pall, höjd 43 cm.

Bruksslitage, extensiva fanérskador på skrivbordets baksida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Pall, höjd 43 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 181