DOCKA, mannekäng, skyltdocka, 1900-talets första hälft.

410217. DOCKA, mannekäng, skyltdocka, 1900-talets första hälft.

Enligt uppgift från inlämnare har dockan suttit i skyltfönstret på PUB i Stockholm.
Höjd cirka 72 cm.

Skada på en fot.
Skada i tyget vid ena armen.
Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd cirka 72 cm.

Skada på en fot.
Skada i tyget vid ena armen.
Slitage.

Antal besök: 2 246