SKRIVMASKIN, metall och glas, Royal Standard, 1900-talets första hälft.

410119. SKRIVMASKIN, metall och glas, Royal Standard, 1900-talets första hälft.

Skrivmaskin i lackerad metall, samt fasettslipat glas
Märkt Aktiebolaget Maskinaffären Royal standard Stockholm
Längd 39, bredd 40, höjd 28 cm.

Färgbortfall samt repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Färgbortfall samt repor.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 863