ANDERS ZORN. Efter, litografi, "Dagmar", Bengtsons Lito AB, 1900-talets första hälft.
409983. ANDERS ZORN. Efter, litografi, "Dagmar", Bengtsons Lito AB, 1900-talets första hälft.
1926 gav Konstbörsen AB ut en mapp med motiv 12 efter Anders Zorns etsningar i en större upplaga som trycktes av Bengtssons Lito AB.
Bildmått 25 x 18 cm.
Bildmått 25 x 18 cm.