ANDERS ZORN. Efter, litografi, "Dagmar", Bengtsons Lito AB, 1900-talets första hälft.

409983. ANDERS ZORN. Efter, litografi, "Dagmar", Bengtsons Lito AB, 1900-talets första hälft.

1926 gav Konstbörsen AB ut en mapp med motiv 12 efter Anders Zorns etsningar i en större upplaga som trycktes av Bengtssons Lito AB.
Bildmått 25 x 18 cm.

Gulnat blad, fläckar i nedre kant.

Anders Zorn (1860–1920)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bildmått 25 x 18 cm.

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besök: 5 384