BESTICKSERVIS, 65 delar, nysilver, "Romantik", Gunnar Nylund, 1900-tal.

409780. BESTICKSERVIS, 65 delar, nysilver, "Romantik", Gunnar Nylund, 1900-tal.

Skaft med dekor i form av blåklockor, havreax, blomster och fjäril, krönt med krona.
8 st bordsgafflar, längd 18 cm.
8 st bordsknivar, längd 20,5 cm.
12 st matskedar, längd 19,5 cm.
6 st matknivar, längd 24 cm.
6 st fiskgafflar, längd 18 cm.
3 st uppläggningsskedar, längd 21,5 cm.
4 st tandade knivar, längd 20,1 cm.
4 st kaviarskedar, längd 14,3 cm.
12 st fruktknivar, längd 16,6 cm.
2 st smörknivar, längd 16,7 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st matknivar, längd 24 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 2 976