SKÅLAR OCH VASER, 4 delar, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.

40975. SKÅLAR OCH VASER, 4 delar, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.

Vas med hänkel, höjd 27,5 cm.
Vas, brun harpälsglasyr, höjd 17,5 cm.
Skål, gul/svart glasyr, höjd 8 cm.
Skål, blå glasyr, höjd 9 cm.

Smärre slitage, blå skål med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas med hänkel, höjd 27,5 cm.
Skål, blå glasyr, höjd 9 cm.

Antal besök: 2 921