4097303. FICKUR, silver, England, 1830-tal.
Nyckeluppdrag med engelsk spetstandsgång ("massey lever"), och mineralglas.
Verknummer: 8010
Diameter: 49,5 mm med ytterboett 55 mm stämplad Birmingham.
Nyckel medföljer.
Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Servicehistorik okänd. Bruksslitage.
Verknummer: 8010
Nyckel medföljer.