FICKUR, silver, England, 1830-tal.

4097303. FICKUR, silver, England, 1830-tal.

Nyckeluppdrag med engelsk spetstandsgång ("massey lever"), och mineralglas.
Verknummer: 8010
Diameter: 49,5 mm med ytterboett 55 mm stämplad Birmingham.
Nyckel medföljer.

Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Servicehistorik okänd. Bruksslitage.

Tema

Tema Beso - Fickur

Gör en kostnadsfri värdering!

Verknummer: 8010
Nyckel medföljer.

Tema

Tema Beso - Fickur

Antal besök: 256