KLUCKVAS samt UPPLÄGGNINGSFAT, Maggie Wibom, Bo Fajans, 1900-tal.

409559. KLUCKVAS samt UPPLÄGGNINGSFAT, Maggie Wibom, Bo Fajans, 1900-tal.

Kluckvas, höjd 26,5 cm.
Uppläggningsfat, diameter 42 cm.

Bruksslitage, märken på fat efter stålband för vägghägning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kluckvas, höjd 26,5 cm.

Antal besök: 3 266