6 st, äggkoppar, höjd 4 cm
1 st, karott med lock, höjd 12 cm, diameter 23 cm
1 st, uppläggningsfat, 36 x 25 cm
1 st, fat, diameter 33,5 cm
11 st, djupa tallrikar, diameter 17,5 cm
11 st, assietter, diameter 20 cm
9 st, mattallrikar, diameter 25,5 cm
10 st, kaffekoppar, höjd 8 cm, diameter 7 cm
12 st, kaffefat, diameter 12,5 cm
10 st, thekoppar, höjd 6 cm, diameter 10 cm
12 st, thefat, diameter 16,5 cm
bringare, höjd 10,5 cm, diameter 10,5 cm
thekanna, höjd 12 cm, diameter 17 cm
sockerskål, höjd 9 cm, diametet 10 cm
gräddkanna, höjd 7 cm, diameter 9,5 cm.
Brukslitage, nagg kan förekomma.
6 st, äggkoppar, höjd 4 cm
1 st, fat, diameter 33,5 cm