SNURRSTOLAR, ett par, "Hövding" Börge Lindau Blå station, 1900/2000-tal.

409268. SNURRSTOLAR, ett par, "Hövding" Börge Lindau Blå station, 1900/2000-tal.

Etikettmärkta, Formpressad rygg av björklaminat med underrede i stål, klädsel på sits samt lindningen på armstöden svart kärnläder.
Höjd 89 cm.
Bredd 53 cm.
Sitthöjd. 43 cm.

Bruksslitage.
Repor på sits.
Slitage och revor på armstöd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 89 cm.
Bredd 53 cm.
Sitthöjd. 43 cm.

Bruksslitage.
Repor på sits.
Slitage och revor på armstöd.

Antal besök: 880