4092016. H. design. Fåtölj/vilstol, teak, läder, Danmark.
H. Design, fåtöljs/vilstol, teak, läder, Danmark, stoppad och brun/cognac-färgad läderkonstruktion, svängbar, lutbar, med tillverkarens flagga på undersidan,
Mått ca.: h. 104 cm, sitshöjd 45 cm, W. 70 cm, djup 67 cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, partiella repor och gnidning, patina, ryggstöd med repor på lädret.