DOSA, silver, filigranarbete, troligen Orientalisk, 18/1900-tal. Vikt 115 gram.

408581. DOSA, silver, filigranarbete, troligen Orientalisk, 18/1900-tal. Vikt 115 gram.

Svenska kontrollstämplar före 1913. Längd 100,5. bredd 54, höjd 22,5 mm. Vikt 115 gram.

Slitage. Lagningar. Spricka på undersidan efter kanten ca 40 mm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 821