SABEL, Indisk, 1900-tal.

SABEL, Indisk, 1900-tal.
407849. SABEL, Indisk, 1900-tal.

Text på klingan "Made in India" samt svårtydd text, förmodligen Hindi.
Ej skarp klinga.
Läderklädd balja.
Längd 86 cm.
Längd med balja 92 cm.

Ålders samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej skarp klinga.
Läderklädd balja.
Längd 86 cm.
Längd med balja 92 cm.

Ålders samt bruksslitage.

Antal besök: 7 960