MÅNBORD, mahogny med intarsia, 1800-tal.

407787. MÅNBORD, mahogny med intarsia, 1800-tal.

Intarsiadekor av liljekonvaljer. Längd 92 cm. Bredd 45 + 45 cm. Höjd 74 cm.

Ben något skeva. Solblekt skiva. Repor och smärre torrspickor förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 919