Terrin med lock.
Kanna.
Såssnipa.
2 uppläggningsskålar, längd 25 cm.
2 uppläggningsfat, längd 28 - 34,5 cm.
9 djupa tallrikar, dia 24 cm.
5 flata tallrikar, dia 24 cm.
9 assietter, dia 20 cm.
4 assietter, dia 17,5 cm.
Krackelyrer.
Spricka i hänkel på terrinen lock. Spricka samt avslag på uppläggningsskålar. 4 djupa + 2 flata + 2+2 assietter med avslag/nagg.
Terrin med lock.
Kanna.
Såssnipa.
9 djupa tallrikar, dia 24 cm.
5 flata tallrikar, dia 24 cm.
9 assietter, dia 20 cm.
4 assietter, dia 17,5 cm.
Krackelyrer.