STATY, Morian, omkring 1840-50.

4075838. STATY, Morian, omkring 1840-50.

Fackelbärare av bemålat trä på marmorsockel, ihållandes krus på huvudet.

Inköpt på Korfu 1990-tal

Höjd ca 195 cm.

Bruksslitage, torrsprickor. avslag på bl.a fot, kruset medföljer vid sidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Inköpt på Korfu 1990-tal

Höjd ca 195 cm.

Antal besök: 457