VAS, skål samt mynt, silver, 1800/1900-tal.

407576. VAS, skål samt mynt, silver, 1800/1900-tal.

Vas med blomdekor i relief, höjd 8 cm, vikt ca 107 gram
Fat med reliefdekor, längd 12, bredd 10 cm, vikt ca 62 gram
Mynt, Oscar II Sveriges och Norges Konung, Från Sveriges här och flotta, diameter 4 cm, vikt ca 23 gram.

Bruksslitage samt ställvis svärtat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 052