SKRIVSKÅP, furu, 1700/1800-tal.

407569. SKRIVSKÅP, furu, 1700/1800-tal.

Skrivdel med bakomliggande lådor, svängt krön, överdel med bakomliggande hyllplan. 3 lådor.
Längd 107, bredd 51, höjd 194 cm.

Bruksslitage, sprickor samt märken, senare kompletterat. Ett av skrivdelens stag löst.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 962