KAFFESERVIS i porslin, 26 delar "Empire", Bing & Gröndahl, Danmark.

407385. KAFFESERVIS i porslin, 26 delar "Empire", Bing & Gröndahl, Danmark.

Kaffekanna. Dekor i blått mot vit bakgrund., knopp i form av sjöhäst. Höjd 24 cm. Märkt B&G Kjöbenhavn Danmark B&G 91A.
12 st kaffefat. Diameter 12 cm. Märkta B&G Kjöbenhavn Denmark 106.
12 st kaffekoppar. Höjd 5,5 cm. Märkta Märkta B&G Kjöbenhavn Denmark 108B.
Cigarettvas/vas. Höjd 6 cm. Längd 6,5 cm. Märkt Märkta B&G Kjöbenhavn Denmark 183.

Bruksskick.
Ett kaffefat med liten tillverkningsdefekt.
Vas med fotringsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Vas med fotringsnagg.

Antal besök: 2 518