407245. SERVISDELAR, 60 st, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark.
12 Djupa fat
1 Cigaretthållare
3 Uppläggningsfat
2 Såsterriner
12 Assietter
12 Mattallrikar
2 Bågformade uppläggningsfat
1 Uppläggningsskål
1 Lockterrin
1 Kakfat
6 Desserttallrikar
1 Sockerskål
4 Kaffekopp med fat + 8 extra fat.
1 Kaffekanna
1 Gräddkanna.
Bruksslitage
Servisdelar med nagg samt sprickor som medföljer: 1 såsterrin, 1 uppläggningsfat samt 4 kaffekoppar.