VAS, glaserad keramik, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, 1950/60-tal.

407188. VAS, glaserad keramik, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, 1950/60-tal.

Stämplad 4098
Höjd 25 cm.

Smärre slitage samt något brun insida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad 4098
Höjd 25 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 844