Totalhöjd 135 cm. Emaljerad urtavla märkt GB. Lod samt nyckel medföljer.
Ålders samt bruksslitage. Ej funktionstestad. Lod med skador. Stora glasrutan sitter löst. Frontpanel sprucken.