MAT- och KAFFESERVIS, 86 delar, porslin, Rosenthal, 1900-tal.

407093. MAT- och KAFFESERVIS, 86 delar, porslin, Rosenthal, 1900-tal.

12 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm
12 mattallrikar, diameter 25 cm
12 djupa tallrikar, diameter 23 cm
6 uppläggningsfat, längd 24-39 cm
2 skålar, diameter 19 respektive 23,5 cm
Ströare för salt och peppar
11 kaffekoppar, 12 kaffefat, 12 assietter, kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål.

Enstaka dekorslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ströare för salt och peppar

Enstaka dekorslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 699