BESTICKUPPSÄTTNING, 99 delar, silver, "Wasa", GAB, 1900-tal.

407090. BESTICKUPPSÄTTNING, 99 delar, silver, "Wasa", GAB, 1900-tal.

18 gafflar, längd 18,3 cm
15 gafflar, längd 15 cm
12 knivar, längd 20 cm
12 knivar, längd 17,5 cm
4 smörknivar, längd 16,2 cm
12 skedar, längd 21 cm
14 skedar, längd 18,3 cm
11 kaffeskedar, längd 12 cm
1 serveringssked, längd 22 cm
Vikt ca 3464 gram, inkluderat knivskaft i rostfritt stål.

Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

18 gafflar, längd 18,3 cm
15 gafflar, längd 15 cm
12 knivar, längd 20 cm
12 knivar, längd 17,5 cm
4 smörknivar, längd 16,2 cm
12 skedar, längd 21 cm
14 skedar, längd 18,3 cm
11 kaffeskedar, längd 12 cm
1 serveringssked, längd 22 cm

Repor.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 805