EDVARD ANDERSSON. "Trubadur".

EDVARD ANDERSSON. "Trubadur".
4069478. EDVARD ANDERSSON. "Trubadur".

Olja på pannå, 122 x 61,5 cm, rammått 124 x 63 cm. Signerad Edvard Andersson samt daterad 1952.

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Synliga spikhuvuden i pannån.

Tema

Edvard Andersson - en modern färgexplosion, del III

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:
Ur konstnärens kvarlåtenskap.

Synliga spikhuvuden i pannån.

Tema

Antal besök: 580