406366. MATBORD, jakaranda, Ladoga, Ikea, 1967.
Etikettmärkt/VDN Fakta och märkt "Ladoga, Möbel - Ikea". Längd 130, bredd 90, höjd 74 cm. Två iläggsskivor, längd 52 cm. Totallängd med iläggsskivor 234 cm.
Bruksslitage. Lätt solblekt bordsskiva. Smärre repor och märken.