406337. KAFFE- samt TESERVIS, ca 35 delar, Japan, 1900-talets första hälft.
Extensiv förgyllning. Märkta made in Japan.
14 fat.
13 koppar.
2 gräddkannor.
2 mindre skålar.
1 uppläggningsfat.
1 kaffekanna.
1 sockerskål.
1 mjölkkanna.
Bruksslitage, ej genomgånget.