FICKUR, 2 st, nyckeldragare varav ett spindelur, 1800-tal.

406330. FICKUR, 2 st, nyckeldragare varav ett spindelur, 1800-tal.

Ett fickur, nyckeldragare, omärkt, dekor av häst på urverk, boett av silver, yttre diameter ca 44 mm.
Ett fickur, spindelgång, omärkt, boett av vitmetall, yttre diameter ca 50 mm.

En nyckel medföljer.

Slitage, skador, bucklor. Lös del medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

En nyckel medföljer.

Antal besök: 1 155