FICKUR, Lamb &Webb, spindelur, nyckeldragare, 1700-tal.

406310. FICKUR, Lamb &Webb, spindelur, nyckeldragare, 1700-tal.

Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Urtavla diameter ca 40 mm.
Boett av silver, stämplad RP, London, 1771.
Urverk, besatt med sten, numrerad 18317.
Medföljer fodral av silver, ostämplad.

Slitage, skador, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, skador, bucklor.

Antal besök: 1 308