Högsta höjd (bronserad byst i gips föreställande Poseidon), 22 cm.
Pudel märkt Rosenthal, längd 21 cm.
Tupp, troligen kinesisk, 1900-tal.
Sittande gosse i parianporslin, hals restaurerad.
Kaffekopp med fat, märkt F (Fürstenberg), 1900-tal.
Figurgrupp, märkt Dresden, kurtiserande par, höjd 21 cm, 1900-tal.
Byst föreställande Socrates.
Bruksslitage, ej genomgånget.
Byst föreställande Socrates.
Bruksslitage, ej genomgånget.