DIVERSE PORSLIN, med mera, 7 delar, 1900-tal.

406294. DIVERSE PORSLIN, med mera, 7 delar, 1900-tal.

Högsta höjd (bronserad byst i gips föreställande Poseidon), 22 cm.
Pudel märkt Rosenthal, längd 21 cm.
Tupp, troligen kinesisk, 1900-tal.
Sittande gosse i parianporslin, hals restaurerad.
Kaffekopp med fat, märkt F (Fürstenberg), 1900-tal.
Figurgrupp, märkt Dresden, kurtiserande par, höjd 21 cm, 1900-tal.
Byst föreställande Socrates.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Byst föreställande Socrates.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Antal besök: 1 034