TORAHPEKARE, silver, troligen 1900-tal.

406161. TORAHPEKARE, silver, troligen 1900-tal.

Längd 28,5 cm.
Dekor av bl.a judiska stjärnan, dubbelörn, sjuarmad ljusstake, längst fram pekande hand med röd sten (rubin).

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 28,5 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 157