PARTI KOPPARMYNT, Sverige, 17/1800-tal.

406156. PARTI KOPPARMYNT, Sverige, 17/1800-tal.

2 öre. 1749, 1762, 1766, 1763, 1750, 1748, 1759, 1765
samt diverse andra kopparmynt, något utländsk förekommer.

Slitage, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, skador.

Antal besök: 1 630