Docka, Japan, 1900-tal, höjd 25 cm.
Diverse kinesiskt porslin 18-1900-tal, skador, lagningar.
Trebent Rökelsekar mässing, Kina, saknar lock.
Mindre grön bronsvas, Kina, 1900-tal.
Tekanna, yi-xing-vara, 1900-tal.
Skrivställ med sittande buddha (plastmassa).
Trekantig vas, troligen Persien, ca år 1900.
Båtformat porslins-rökelseställ(?) med lock (naggat), imarifärger, ca år 1900, renoverad, längd 21,5 cm.
Medföljande aftonväska märkt Christian Dior.
Bruksslitage, kolla beskrivning för respektive föremål.